ŞUBEMİZDE KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ YAPILDI

GAZİANTEP ŞUBE
27.12.2006 (Son Güncelleme: 27.12.2006 16:20:03)

 

      TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesinde Kamulaştırma Bilirkişi Eğitimi 23-24 Aralık 2006 tarihlerinde yapıldı. Antepfıstığı Araştırma Enstitüsünde yapılan eğitime 22 meslektaşımız ve 2006 yılı bilirkişileride davet edildi. Eğitimi Şube Başkanımız Ahmet Faruk DEMİR ve Kurban NEDRET verdi.

         

 

KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ

        5 Mayıs 2005 tarih ve 25806 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe konulan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bilirkişi yönetmeliğinin 5. maddesinin (g) bendi ile de hükme bağlanmış olan bilirkişilerin ODA‘larca düzenlenen bilirkişi meslek içi eğitim seminerlerini başarı ile tamamlayarak bilirkişi yetki belgelerini almış olmaları şartı getirilmiştir.

        Bu bakımdan , 2007 yılında şubemizin kamulaştırma bilirkişi listesinde yer alacakların, şubemizin düzenlemiş olduğu Kamulaştırma bilirkişi eğitimini başarıyla tamamlayarak yetki belgesi almış olmaları gerekmektedir. Başka bir deyişle yetki belgesine sahip olmayanların bilirkişilik yapmaları hukuken olanaklı değildir.

                                           

        Odamız üyelerine yönelik kamulaştırma bilirkişi eğitimi Genel Merkezimizin direktifleri doğrultusunda şube Başkanlığımızca düzenlenmiştir. Bu eğitim üyelerimizin kıymet takdirini yaparken uygulamada birlikteliğin sağlanması, uygulamada kullanılan yeni metotların güncellenmesi ve bilirkişilere yardımcı olunmak amacıyla düzenlenmiştir. Ayrıca eğitim sonunda başarılı olan üyelerimize "Bilirkişi Yetki Belgesi" verilecektir.

 

                                                                                                                                                                                                                                         Ahmet Faruk DEMİR

                                                                                                   BAŞKAN

                                                                                                            

Okunma Sayısı: 1674