TARIMSAL ÖĞRETİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

ESKİŞEHİR ŞUBE
16.01.2007 (Son Güncelleme: 18.01.2007 11:28:47)

Şubemiz, tarımsal eğitimin 161. Yıldönümü nedeniyle; Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Eskişehir Ziraat Odası birlikte 3 gün süreyle çeşitli etkinlikler düzenledi.

İlk olarak, 10 Ocak 2007 Çarşamba günü Atatürk anıtına çelenk konulduktan sonra Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin KINACI bir Basın Açıklaması yaptı. Daha sonra Osmangazi Üniversitesi Necla Özdemir Salonu‘nda Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Dr. Gökhan GÜNAYDIN, "Türkiye-AB Tarım Müzakereleri: Polonya Deneyiminin Öğretileri" konulu bir konferans verdi. Toplantının açılış konuşmalarını OGÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin KINACI ve Şube Başkanımız Yusuf KIZILDAĞ gerçekleştirdi.

Toplantıyı, ODA II. Başkanımız Dr. Turhan TUNCER, Yönetim Kurulu Üyemiz Özden GÜNGÖR, OGÜ Rektör Yardımcısı Macit YAMAN, kuruluş temsilcileri, ziraat mühendisleri ve öğrencilerin de aralarında yer aldığı yaklaşık 200 kişilik bir grup izledi.

11 Ocak 2007 Perşembe günü Taşbaşı Kültür Merkezinde OGÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin KINACI, Eskişehir Ziraat Odası Başkanı İbrahim ÇETİNKAYA ve Tarım İl Müdürü Mevlüt GÜMÜŞ‘ün açılış konuşmalarından sonra, A. Ü. Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Gülcan ERAKTAN, "Tarımda Üretici Örgütlenmesi - Avrupa Birliği ve Türkiye Örneği" konulu bir konferans verdi.  Toplantıya oda temsilcileri, kuruluş temsilcileri, ziraat mühendisi ve çiftçilerden oluşan yaklaşık 140 kişi katıldı.

Etkinliklerimiz, 12 Ocak 2007 Cuma günü OGÜ Ziraat Fakültesi‘nden Prof. Dr. Gülcan KINACI‘nın Gündüzler Köyü‘nde gerçekleştirdiği, "Gıdalar ve Beslenme" konulu konferansı ile devam etti. Daha sonra "Tarım" konulu bilgi yarışmasında kazanan öğrencilere "kitap-hesap makinası-ajanda ve saatten" oluşan armağanları verildi.   

Okunma Sayısı: 2230
Fotoğraf Galerisi