ZİRAATÇILAR’DA BAŞKAN YİNE GÜNAYDIN OLDU - SABAH - 13.03.2006

GENEL MERKEZ
13.03.2006 (Son Güncelleme: 14.03.2006 14:43:52)

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 41. DÖNEM YÖNETİM KURULU SEÇİMLERİNDE ESKİ BAŞKAN GÖKHAN GÜNAYDIN TEKRAR SEÇİLDİ.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 41. DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ BELİRLEMEK ÜZERE SANDIK BAŞINA GİTTİ. 37 BİN ÜYESİ OLAN ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NIN SEÇİMLERİNE 40. DÖNEM BAŞKANI GÖKHAN GÜNAYDIN TEK ADAY OLARAK KATILDI.

SEÇİM ÖNCESİ 40. DÖNEM ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRMEK İÇİN YAPILAN GENEL KURUL, DEVLET SU İŞLERİ’NİN (DSİ) KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ. GENEL KURUL’A CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ GÜROL ERGİN, CHP OSMANİYE MİLLETVEKİLİ NECATİ UZDİL, ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER ERYILMAZ, ANAP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZÜHEYİR AMBER VE TEMA BAŞKANI HAYRETTİN KARACA DA KATILDI.

GENEL KURULUN AÇILIŞINI YAPAN GÖKHAN GÜNAYDIN, GEÇEN DÖNEMDEKİ ÇALIŞMALARINI ANLATTI. GÜNAYDIN, 2005 YILI İÇİNDE ‘ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ANA YÖNETMELİĞİ’, ‘SERBEST MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE BELGELENDİRME YÖNETMELİĞİ’, ‘MESLEK İÇİ EĞİTİM, UZMANLIK VE BELGELENDİRME YÖNETMELİĞİ’ İLE ‘TARIM ALET VE MAKİNELERİ PROJELENDİRME YETKİ BELGESİ YÖNETMELİĞİ’ OLMAK ÜZERE 4 ADET YÖNETMELİĞİN ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYARAK, RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANMALARINI SAĞLADIKLARINI İFADE ETTİ. GÜNAYDIN, HEM MESLEK ÇIKARLARINI KORUMAK HEM DE TARIM SEKTÖRÜNÜN SOSYO-EKONOMİK BÜTÜNÜNE İLİŞKİN KAMUSAL DENETLEME YAPMA KONUSUNDA ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEREK, GELECEKTE DE AYNI MİSYONU SÜRDÜRECEKLERİNİ İFADE ETTİ. GÜNAYDIN, “AMACIMIZ, TARIM SEKTÖRÜNÜN KALKINMA SÜRECİNE OMUZ VERİLEN BİR DÖNEMDE, DAHA ÇOK ÜRETEN, DAHA ADİL PAYLAŞAN TEMEL NİTELİKLERİYLE CUMHURİYET’İN KORUNUP GELİŞTİRİLDİĞİ, ATATÜRK İLKELERİNE İÇTENLİKLE BAĞLI NESİLLERİN YETİŞİP REFAH İÇERİSİNDE YAŞADIĞI BİR ÜLKEYE, ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI CAMİASI OLARAK KATKIMIZI KOYMAKTIR” DEDİ.

CEYDA KARAASLAN

Okunma Sayısı: 431