TASLAK SU KANUNU`NUN DEĞERLENDİRİLMESİ

İSTANBUL ŞUBE
12.02.2013 (Son Güncelleme: 12.02.2013 11:07:59)

İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ve Su Ürünleri Mühendisleri Derneği tarafından 8 Şubat 2013 günü düzenlenen Taslak Su Kanunu`nun Değerlendirilmesi paneline katıldık.

Su Ürünleri Fakültesinde yapılan panelde Şube Başkanımız Ahmet ATALIK "Tarımda Su Kullanımı ve Su Kanunu Taslağı Tasarısı" konulu bir sunum yaptı. ATALIK sunumunda dünyada suyun dağılımı, küresel ölçekte ve ülkemizde suyun sektörel kullanımı, ekonomik ölçekte sulanabilir ve sulanan arazilerimiz, sulamanın verime ve çiftçi gelirine katkısı, ülkemizde kullanılan sulama yöntemleri, suyun fazla kullanılmasının yarattığı olumsuzluklar konularında bilgiler verdikten sonra Su Kanunu Tasarısı Taslağı hakkında Ziraat Mühendisleri Odamızın görüşlerini aktardı.

Açılış konuşmasını ve yürütücülüğünü Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meriç ALBAY‘ın yaptığı panelin diğer konuşmacıları Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali KINACI, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Kentleşme ve Çevre Bilimleri Anabilim Başkanı Doç. Dr. Sevim BUDAK ve Çevre Mühendisi Mevhibe GÜNCELİOĞLU oldu.

Okunma Sayısı: 380
Fotoğraf Galerisi