ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR ABOUT US
HIZLI ERİŞİM

18 Kasım 2018 Pazar  

                             »Adana   »Antalya   »Aydın   »Balıkesir   »Bursa   »Çanakkale   »Denizli   »Diyarbakır   »Erzurum   »Eskişehir   »Gaziantep   »Hatay   »İstanbul   »İzmir  
                             »Kayseri   »Kahramanmaraş   »Konya   »Malatya   »Manisa   »Mersin   »Muğla   »Rize   »Samsun   »Şanlıurfa   »Tekirdağ   »Trabzon   »Van        »İL TEMSİLCİLİKLERİ  

     Başkanın Mesajı

 

     Genel Kategoriler

 

     Özlük Çalışmaları

 

     Anlaşmalı Kurumlar

 

     Konular

 
 
ASGARİ ÜCRET TARİFELERİ
ÜYELİK İŞLEMLERİ
2017 YILI KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ LİSTESİ
YETKİ BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ
 

—S. S. Sorular

»GENEL

»ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

—Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 KIBRIS POSTASI / ZMO, TÜRKİYE ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI`NIN DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDI / 10 EKİM 2017

    Yayına Giriş Tarihi: 11.10.2017  Güncellenme Zamanı: 11.10.2017 13:54:00  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 11.10.2017 13:47:59

06-08 Ekim 2017 tarihlerinde Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Mehmet Ercilasun ve Genel Sekreter Erkut Uluçam, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası`nın Samsun`da düzenlediği 45. Dönem II. Danışma Kurulu toplantısına katıldı.

Açılış konuşmalarında; ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun "Samsun`da tarımsal üretim ve Türkiye tarımında Samsun`un yeri" hakkında bilgilendirmede bulundu. Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör ise Türkiye tarımını değerlendirerek sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüşlerini ifade etti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, TMMOB Samsun İl Koordinasyon Başkanı ve Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, Kıbrıs Türk Mühendis Mimarlar Odası Birliği Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ercilasun ve Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı birer konuşma yaptılar.

ERCİLASUN: "19. ULUSLARARASI ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ BİRLİĞİ DÜNYA KONGRESİ 2018`DE KKTC`DE YAPILACAK"

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ercilasun yaptığı açılış konuşmasında Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, Samsun ZMO Şube Başkanı Hayati Tosun`a davetlerinden dolayı teşekkürleri ederek, işbirliklerinin devam edeceği mesajını verdi.

50 yıllık geçmişe sahip Odanın Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası ile çeşitli zamanlarda işbirliği yaparak, Kıbrıs Türk Tarımına birçok katkı sağladığını ifade eden Ercilasun, Türkiye`den gelen yıllık 75 milyon metreküp suyun içme ve kullanma amaçlı suyun büyük bölümünün konutlara ulaştığını, tarımsal suyun ihalesinin tamamlanış olup 2020`de toprakla buluşmasıyla odanın görev ve sorumluklarının artacağını dile getirdi. Ercilasun, yapılacak olan bu çalışmalarda Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası`nın bilgi ve birikimlerine ihtiyaç duyulduğunu belirti.

19. Uluslararası Ziraat Mühendisliği Birliği Dünya Kongresi`nin 2018 yılı Nisan ayında KKTC`de yapılacak olmasının önemine vurgu yapan Ercilasun, dünya çapında 1500 üyeyi KKTC`de ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Böylesi bir kongrenin etkin tanıtım yönüyle eşsiz bir fırsat yaratacağını ve uluslararası katılımcılara KKTC ile ilgili bilgiler verilecek olmasının ayrı bir anlam taşıdığını belirten Ercilasun, kongre için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Ercilasun, 19. Uluslararası Ziraat Mühendisliği Birliği Dünya Kongresi ülkemizde gerçekleşmesinde vesile olan Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Başkanına teşekkürlerini belirti.

Türkiye Ziraat Mühendisleri Oda Başkanı Özden Güngör katkılarından dolayı; Oda Başkanı Mehmet Ercilasun ve Genel Sekreter Erkut Uluçam‘a teşekkür belgesi sundu.

Danışma Kurulu, tarımsal konularda Türkiye genelinde ZMO İl Şube Başkanları ve il temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve CIGR (Uluslararası Ziraat Mühendisliği Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Can ERTEKİN, 22-25 Nisan 2018 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Girne‘de yapılacak olan 19. CIGR (Uluslararası Ziraat Mühendisliği Birliği) Dünya Kongresi hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

 

 

Okunma Sayısı: 126

Tüm Yazılı Basında Odamız »

Google Windows Live Yahoo! MyWeb Del.icio.us Technorati Digg Facebook Twitter Sık Kullanılanlar e-Posta Gönder RSS Haber Kaynağı

ADANA ·  ANTALYA ·  AYDIN ·  BALIKESİR ·  BURSA ·  ÇANAKKALE ·  DENİZLİ ·  DİYARBAKIR ·  ERZURUM ·  ESKİŞEHİR ·  GAZİANTEP ·  HATAY ·  İSTANBUL ·  İZMİR
KAYSERİ ·  KAHRAMANMARAŞ ·  KONYA ·  MANİSA ·  MERSİN ·  MUĞLA ·  RİZE ·  SAMSUN ·  ŞANLIURFA ·  TEKİRDAĞ ·  TRABZON ·  VAN

COPYRIGHT © 2004-2018 TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
KARANFİL SK. 28/18 06640 KIZILAY / ANKARA
TEL: 444 1 966   FAKS: (+90) 312 418 51 98   e-POSTA: zmo@zmo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.