SAMSUN LOJİSTİK KÖY İNŞAATINDA GERGİNLİK! - 1O EKİM 2017 - KARADENİZ HAYAT

SAMSUN ŞUBE
11.10.2017 (Son Güncelleme: 11.10.2017 17:16:10)

Mahkeme kararı ile yapımı durdurulan ve 1. derece tarım arazisine yapılan Tekkeköy‘ deki Lojistik Köy alanında vatandaşlar Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz ile görüştürülmeyince gerginlik çıktı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz‘ ın, Samsun Valisi Osman Kaymak‘ ı ve basın mensuplarını ağırladığı Tekkeköy ilçesinde yapımı devam eden Lojistik Köy alanında arazileri elinden alınan vatandaşlar Vali ve Yusuf Ziya Yılmaz ile görüşmek istediler.

ZMO SAMSUN ŞUBE BAŞKANI HAYATİ TOSUN DIŞARI ÇIKARTILDI

Arazi sahibi vatandaşlarla birlikte dava açan Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun ve vatandaşlar Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştürülmedi. Toplantı Salonuna giren ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun ise görevliler tarafından dışarı çıkarıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali Osman Kaymak‘ a Lojistik Köy hakkında bilgi verirken arazisi elinden alınan ve davayı kazanan vatandaşlar ve ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun basın mensuplarına açıklama yaptı.

Vatandaşlarla birlikte Lojistik Köy alanına gelen ve tanıtımın yapıldığı binaya giren ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, görevliler tarafından dışarı çıkartıldı. Bu tavra tepki gösteren Hayati Tosun‘ da yaptığı açıklamada şunları söyledi : "Vatandaşın tepkisi bireysel değil. Vatandaş toprağına sahip çıkmaya, diyalog kurmaya çalışıyor. Devletin işi vatandaşa rağmen iş yapmak değildir. "

VATANDAŞ DERDİNİ ANLATMAK VE MUHATAP ALINMAK İSTİYOR

Vatandaş derdini anlatmak muhatap alınmak istiyor. Kimse yatırıma karşı değil. Islah edilmiş mera alanlarına inşaat yapamazsınız. Bu inşaat Ziraat Mühendisleri Odası tarafından da mahkemeye verildi ve durudurulması yönünde dava kazanıldı. Başka kazanılmış davalar da var ve mahkeme kararları uygulanmıyor.

 

Okunma Sayısı: 23
Fotoğraf Galerisi