TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI 6-8 EKİM 2017 TARİHLERİNDE SAMSUN` DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SAMSUN ŞUBE
21.11.2017 (Son Güncelleme: 21.11.2017 16:56:35)

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 45. Dönem II. Danışma Kurulu Toplantısı 6-8 Ekim 2017 tarihlerinde Samsun‘ da gerçekleştirildi.

45. Dönem Danışma Kurulu Toplantısı, Yönetim, Onur, Denetleme Kurulu Üyeleri, TMMOB temsilcisi, önceki dönem yöneticileri, Şube Başkanları, İl Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Danışma Kurulumuzun 6 Ekim 2017 Cuma günü yapılan ilk gün çalışmaları kapsamında; Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun "Fındık Piyasasının Durumu", Oda Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hamdi Arpa "Karadeniz‘ de Balıkçılık", Gazeteci - Yazar Erhan Ünal "Toprak Biterken" konu başlıklarında bilgilendirmede bulundular.

Danışma Kurulunun açılış konuşmasında; Samsun Şube Başkanımız Hayati Tosun "Samsun‘ da Tarımsal Üretim ve Türkiye arımında Samsun‘ un Yeri" hakkında bilgilendirmede bulundu. ODA Başkanımız Özden Güngör ise "Ülkemiz tarımını değerlendirerek, meslektaşlarımızın sorunları ve çözüm önerileri hakkında" görüşlerini ifade etti.

Toplantıya; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Samsun İl Koordinatörü Dr.Bülent Turan, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, Kıbrıs TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ercilasun, Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı birer konuşma yaptılar.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve CIGR Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Can Ertekin, 22-25 Nisan 2018 tarihlerinde Kuzuey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne‘ de yapılacak olan XIX. CIGR Dünya Kongresi hakkında bilgilendirmede bulundu. Oda Başkanımız Özden Güngör katkılarından dolayı; Erhan Ünal‘ a, Prof.Dr.Can Ertekin‘ e, Mehmet Ercilasun‘ a, Erkut Uluçam‘ a teşekkür belgesi verdi.

Danışma Kurulu‘ nda daha sonra, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri, Bitki Koruma Alanı, Tarım(Genel), Bilirkişilik, İstihdam/Özlük Hakları, Oda Faaliyetleri, Seçimler konu başlıklarında genel değerlendirmeler yapıldı.

Danışma Kurulu kapsamında 9 Ekim 2017 Pazar günü Bandırma Vapuru Müzesi, Onur Anıtı, Samsun Kent Müzesi gezildi. 

Okunma Sayısı: 50
Fotoğraf Galerisi