ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR ABOUT US
HIZLI ERİŞİM

26 Haziran 2019 Çarşamba  

                             »Adana   »Antalya   »Aydın   »Balıkesir   »Bursa   »Çanakkale   »Denizli   »Diyarbakır   »Erzurum   »Eskişehir   »Gaziantep   »Hatay   »İstanbul   »İzmir  
                             »Kayseri   »Kahramanmaraş   »Konya   »Malatya   »Manisa   »Mersin   »Muğla   »Rize   »Samsun   »Şanlıurfa   »Tekirdağ   »Trabzon   »Van        »İL TEMSİLCİLİKLERİ  

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

     Başkanın Mesajı

 

     Şube İçeriği

 » ŞUBE TARİHÇESİ

 » ŞUBE YÖNETİM KURULU

 » ŞUBE ÇALIŞANLARI

 » ÇALIŞMA PROGRAMI

 » ÇALIŞMA RAPORU

 » TEMSİLCİLER

 » İSTATİSTİKLER

 » HABERLER

 » DUYURULAR

 » BASIN AÇIKLAMALARI

 » GÖRSEL BASINDA ODAMIZ

 » YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
 

     Genel Kategoriler

 

     Özlük Çalışmaları

 

     Anlaşmalı Kurumlar

 

     Konular

 
 
ASGARİ ÜCRET TARİFELERİ
ÜYELİK İŞLEMLERİ
2017 YILI KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ LİSTESİ
YETKİ BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ
 

—S. S. Sorular

»GENEL

»ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

—Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 FAO VE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN ÇALIŞTAY

    Yayına Giriş Tarihi: 05.10.2018  Güncellenme Zamanı: 08.10.2018 10:43:50  Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 05.10.2018 10:57:13

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)işbirliğinde " Türkiye` de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesi" kapsamında pilot İl seçilmemiz sebebiyle, İlimizde Tarımsal Yayım Çalıştayı düzenlendi.

2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen çalıştay açılışına Şube Başkanımız Levent ÖZBUNAR,,Yönetim kurulu üyemiz Mert Erman ÖZEN, Vali Yardımcısı Bekir Şahin TÜTÜNCÜ, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Viorel GUTU,  Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa SERTKAYA, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan ALKAN, OGÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KOÇ, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep AKGÜN, Bölge Müdürleri, GKTAE Müdürü, Çeşitli Oda ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve Temsilcileri ile çok sayıda Tarım Paydaşı Kurum ve Kuruluşların temsilcileri katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan ALKAN çalıştay açılışında yaptığı konuşmada;

 Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) arasında "Türkiye` de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi" başlığını taşıyan Teknik İşbirliği Projesinin imzalanması ile birlikte saha çalışmalarını yapmak üzere Eskişehir`in pilot İl olarak seçildiğini belirterek, Tarımsal Yayım ile ilgili yapılacak çalışmalarda uygulamalı yayım çalışması yapılmasının önemine vurgu yaptı.

İl Müdürlüğümüzün, İlimizdeki Tarım Paydaşlarımızla birlikte Ülkemizin Tarımsal Yayım Stratejisini belirlemede aktif rol almasından duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Müdürü ALKAN, yapılacak olan çalıştayın İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını diledi.

Bakanlık Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa SERTKAYA çalıştayda yaptığı konuşmada;

Bakanlığımızca eğitim ve yayım konusuna büyük önem verildiğini belirterek, son yıllarda yapılan eğitim ve yayım faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Devamında çalıştayda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Eğitim ve Yayın Daire Başkanı SERTKAYA, çalıştayın Ülkemiz tarımı için hayırlı olmasını temenni etti.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Viorel GUTU çalıştayda yaptığı konuşmada;

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü olarak, Türkiye` de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesine verdikleri önemi belirterek, Eğitim, Tarımsal Yayım ve Politika, Toplumsal Cinsiyet ile Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uzmanlarıyla Projeye teknik destek verdiklerini ve Yapılacak çalıştaylar ve çalışmalar sonucunda Projenin başarıyla tamamlanacağına inandığını ifade etti.

Vali Yardımcımız Bekir Şahin TÜTÜNCÜ çalıştayda yaptığı konuşmada;

Eskişehir çiftçisinin Tarımsal Yayım konusuna ve yeni teknolojilere açık olduğunu ve Ülkemizin sadece kadın üyelerden oluşan Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ilk olarak Mihalgazi İlçemiz de kurulduğunu belirterek, Türkiye` de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesi kapsamında saha çalışmalarını yapmak üzere Eskişehir`in pilot İl olarak seçilmesinin çok isabetli bir seçim olduğunu vurguladı.

Çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Yardımcımız TÜTÜNCÜ, çalıştayın İlimiz ve Ülkemiz tarımı için hayırlı olmasını diledi.

Açılış ve Protokol konuşmalarından sonra hatıra fotoğrafı çekildi.

Sonrasında Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO), Tarımsal Yayım ve Politika Uzmanı Prof. Dr. Cemal TALUĞ tarafından Projenin tanıtımı ve çalıştayın amaçları konusunda açıklamalar yapılarak, çalıştay başladı.  

Öğleden sonra 20` şer kişiden oluşan toplam 60 Tarım Paydaşının katılımıyla, FAO Eğitim Uzmanı Prof. Dr. Dilek Bostan BUDAK başkanlığında Kapasite Geliştirme, FAO Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Nevin ŞENOL başkanlığında Kadın Odaklı Yayım ve FAO Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uzmanı Muhammed NASSER başkanlığında da Yayım Bilgi Ağı Çalışma grubu oluşturularak grup çalışmaları ve raporlama yapıldı.Çalıştayda Odamızı temsilen Eski Yönetim kurulu üyemiz Eren ÇAĞDAŞ,Oda üyelerimiz  İlknur ÇEVRELİGİL GÜL ve Mehmet BOYACI görev aldılar.

Çalıştayın 2. günü olan 3 Ekim 2018 tarihinde ise Grup başkanları tarafından çalışma gruplarının sunuları yapılarak, sunular hakkında tartışmalar yapıldı.

FAO Temsilcisi Sheikh AHADUZZAMAN ve Eğitim ve Yayım Daire Başkanı Sürur KIR` ın çalıştayın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı FAO Türkiye Danışmanlarına, Bakanlık Çalışanlarına, Eskişehir İl Müdürlüğüne ve Tarım Paydaşı katılımcılara teşekkür etmeleriyle çalıştay sona erdi.

Güncellenme Zamanı: 05.10.2018 10:57:45
Güncellenme Zamanı: 05.10.2018 10:58:12
Güncellenme Zamanı: 05.10.2018 10:58:42
Güncellenme Zamanı: 05.10.2018 10:59:10
Güncellenme Zamanı: 05.10.2018 11:00:49

Okunma Sayısı: 54

Eskişehir Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Google Windows Live Yahoo! MyWeb Del.icio.us Technorati Digg Facebook Twitter Sık Kullanılanlar e-Posta Gönder RSS Haber Kaynağı

ADANA ·  ANTALYA ·  AYDIN ·  BALIKESİR ·  BURSA ·  ÇANAKKALE ·  DENİZLİ ·  DİYARBAKIR ·  ERZURUM ·  ESKİŞEHİR ·  GAZİANTEP ·  HATAY ·  İSTANBUL ·  İZMİR
KAYSERİ ·  KAHRAMANMARAŞ ·  KONYA ·  MANİSA ·  MERSİN ·  MUĞLA ·  RİZE ·  SAMSUN ·  ŞANLIURFA ·  TEKİRDAĞ ·  TRABZON ·  VAN

COPYRIGHT © 2004-2019 TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
KARANFİL SK. 28/18 06640 KIZILAY / ANKARA
TEL: 444 1 966   FAKS: (+90) 312 418 51 98   e-POSTA: zmo@zmo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.