KIRKLARELİ`NDE TMMOB İKK ADINA ANMA TOPLANTISI VE BAZI BASIN AÇIKLAMALARINA KATILDIK VE DESTEK VERDİK

GENEL MERKEZ
14.05.2019 (Son Güncelleme: 14.05.2019 09:38:13)

TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu olarak içerisinde yer aldığımız Kırklareli Emek Platformu tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ile ilgili olarak "Hukuksuzluğa Sessiz Kalmayacağız" teması ile 7 Mayıs 2019 Salı günü yapılan basın açıklamasına bir kısım mühendis ve mimar katılarak destek verdik. 

Kırklareli Tabip Odasının 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü, Türk Tabipleri Merkez Konseyinin bazı üyelerinin savaş karşıtı açıklamaları nedeniyle yargılanmaları sürecinde destek olmak amacıyla, ülke geneli ile eş zamanlı olarak yaptıkları basın açıklamasına, TMMOB Kırklareli İKK`yı temsilen katılarak kurumsal destek verdik. 

TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu olarak içerisinde yer aldığımız Kırklareli Emek Platformu tarafından, Soma Maden Faciasının 5. yıl dönümü nedeniyle, 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü anma ve basın açıklaması gerçekleştirildi. TMMOB Kırklareli İKK adına katkı koyduğumuz ve aktif destek verdiğimiz anma ve basın açıklamasında, beş yıl önce yaşanan olayda hayatlarını yitiren 301 madenci anıldı ve konuya ilişkin hazırlanmış olan ortak basın açıklaması metni İnşaat Mühendisleri Odası adına TMMOB İKK yönetim kurulu üyesi olan inşaat mühendisi tarafından okunarak kamuoyu ile paylaşıldı.  

 

Okunma Sayısı: 91
Fotoğraf Galerisi