BASIN AÇIKLAMASI: BİZ ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ÇİFTÇİLERİMİZİN DÜZENLİ OLARAK; İÇANADOLU İKLİMİ ŞARTLARINA UYGUN, HASTALIKLARA DAYANIKLI ÇEŞİTLERİN SEÇİLEREK SERTİFİKALI TOHUM KULLANMALARINI ÖNERİRİZ…

KONYA ŞUBE ( )
05.09.2011 (Son Güncelleme: 06.09.2011 11:22:05)

Konya Şube Başkanımız Özkan TAŞPINAR, 8-9-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan “KONYA TOHUM 2011 FUARI” kapsamında basın açıklaması yaptı.

Tarım da iyi bir gelir elde edebilmek için mutlaka verim ve kaliteyi yüksek tutmak gerekir. Yüksek verim ve kalite ise bitkinin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak sağlanabilir... Fakat bitkinin tüm ihtiyaçlarını karşılamış olsanız da daha öncesinde tohumu düzenli seçmemişseniz veya sertifikasız bir tohum kullanmışsanız yine istenilen verim ve kaliteye ulaşma şansınız bulunmamaktadır.

Bu nedenle biz Ziraat Mühendisleri çiftçilerimizin düzenli olarak; İçanadolu iklimi şartlarına uygun, hastalıklara dayanıklı çeşitlerin seçilerek sertifikalı tohum kullanmalarını öneririz...

Yaklaşan hububat ekim zamanından önce çiftçilerimizin 8-9-10 Eylül tarihlerinde Konya da düzenlenecek olan Konya Tohum 2011 Fuarına mutlaka katılarak özellikle buğdayda ki proteine dayalı alım ve şekerpancarın da polar düşüklüğünün sebeplerinin de anlatılacağı panelleri takip etmelerini öneririz. Çünkü son yıllarda değişen iklim şartlarından dolayı tarımda bir kısım uygulamaların da değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişiklikleri de ancak bu tür organizasyonlar takip edilerek öğrenilebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

     Özkan TAŞPINAR

  Konya Şube Başkanı

Okunma Sayısı: 536
Fotoğraf Galerisi