ZMO 44. DÖNEM I. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI

MANİSA ŞUBE ( )
27.10.2014 (Son Güncelleme: 19.12.2014 11:36:26)

Ziraat Mühendisleri Odası 44. Dönem I. Danışma Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Onur Kurulu Üyelerimiz, Denetleme Kurulu Üyelerimiz, önceki dönem yöneticilerimiz, şube başkanlarımız ve bazı il temsilcilerimizin katılımıyla Manisa`da yapıldı.

 

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 44. Dönem I. Danışma Kurulu, 24-26 Ekim 2014 tarihlerinde Manisa‘da gerçekleştirildi. 

Danışma Kurulu‘nun ilk gün çalışmaları kapsamında, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Bolca "Jeotermal Enerji", Ulusal Zeytin Konseyi ZMO Temsilcisi Dr. Nejat ÖZİLBEY "Zeytin Kanunu" ve Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atakan KOÇ "Hayvansal Üretim" konusunda sunumlar yaptılar.  

Toplantıda ODA Başkanımız Özden GÜNGÖR, "44. Dönem Genel Merkez Çalışmaları", Saymanımız Hamdi ARPA "60. Yıl – ODA Tarihçesi" ve İzmir Şube Başkanımız Ferdan ÇİFTÇİ de, "ZMO 1. Öğrenci Yaz Eğitim Kampı" ile ilgili bilgi verdi. 

Danışma Kurulu toplantısının resmi açılışı, 25 Ekim 2014 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Açılışta Manisa Şube Başkanımız İbrahim DEMRAN, ODA Başkanımız Özden GÜNGÖR ve önceki dönem başkanlarımızdan, CHP Ankara Milletvekili Gökhan GÜNAYDIN konuşma yaptılar. 

Toplantının devamında, "Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri, Bitki Koruma Alanı, Meslek İçi Eğitim Merkezi Çalışmaları, Tarım Arazileri, Çevre ve Toprağın Korunması, Tarım Politikaları, Bilirkişilik, İstihdam ve Özlük Hakları" ile "ODA Faaliyetleri" ele alındı. 

Danışma Kurulu kapsamında 26 Ekim 2014 Pazar günü Akhisar`da bulunan Keskinoğlu Ravika Köyü ve Klasik Araçlar Müzesi gezildi.  Dede İsmail Keskinoğlu‘nun doğup büyüdüğü, Yunanistan‘ın Drama Kasabası‘na bağlı Ravika Köyü‘nün birebir benzeri olacak şekilde kurulan köy, okulu, berberi, bakkalı, kıraathanesi ve klasik otomobil müzesiyle katılımcılarda büyük ilgi ve hayranlık uyandırdı. 

Okunma Sayısı: 181
Fotoğraf Galerisi