ZMO KONYA ŞUBE 2015 YILI TOPRAK FUTBOL TURNUVASI

KONYA ŞUBE ( )
25.08.2015 (Son Güncelleme: 12.10.2015 15:00:35)

TMMOB

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

KONYA ŞUBESİ

2015 YILI TOPRAK FUTBOL TURNUVASI

 

İŞTİRAK: Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Herkes için Futbol İl Temsilciliği

MÜRACAAT TARİHİ: 25 Ağustos-30 Ekim

MÜSABAKALAR: Kasım 2015

SAHA: Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından temin edilecektir.

ORGANİZASYON: TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi

AMAÇ: Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 2015 yılı "DÜNTA TOPRAK YILI" na atfen düzenleyeceğimiz; Tarımsal Kamu Kurumları, Üniversite, Sivil Toplum Kuruluşları ve Özel Sektör bazında çalışan veya tarımsal üretime ve istihdama katkı sağlayan İş sahibi meslektaşlarımızın kaynaşmasını sağlamak.

TERTİP KOMİTESİ: TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi

                               İbrahim KARABACAK:  Herkes İçin Futbol İl Temsilcisi

SAĞLIK GÖREVLİLERİ: Konya İl Sağlık Müdürlüğü

1-TURNUVA BAŞVURU TARİHİ:

Turnuvaya katılacak takımlar evraklarını 25 Ağustos-30 Ekim 2015 tarihinde saat 17.00`a kadar ZMO Konya Şubesine teslim etmeleri gerekmektedir.

2-TURNUVA BAŞLANGICI

Turnuva KASIM 2015 ayında müracaatlara göre belirlenecek sahada başlayacaktır.

3-MAÇLARIN SAATLERİ VE OYNANACAK SÜRELER

Maçlar, müracaat sonrası katılan takımların bir temsilcisiyle yapılacak toplantıya göre belirlenecek fikstür ve takımların iş durumu da göz önüne alınarak maç saatleri belirlenecektir. Maçlar 25 dk.lık 2 devre olup, devre arası 5 dk. dır. Takımlar maç başlama saatinden itibaren en geç 10 dk. içerisinde müsabakaya çıkmadıkları takdirde (3-0) yenik sayılacaktır.

4-KADRO SAYISI VE DURUMU

Takımların kadro sayısı 12 kişi olup, sahada oynayacak futbolcu sayısı ise 1+7 kişidir ( 1 kaleci, 7 oyuncu). Oyuncu değiştirme sayısı 4 kişi ile sınırlıdır. Değişen oyuncu tekrar oyuna giremez. Oyun içerisinde değişiklik yapılabilir (kaleci-oyuncu gibi). Maç kadrosu 12 kişi olacaktır. Takımlar en az 6 oyuncu ile maça başlayabilir. 6 dan az oyuncu ile maç yapılamaz ve o takım hükmen yenik sayılacaktır. Kadroda bulunan futbolcuların ODA üyelik kartları ve ZMO‘ dan alınacak Üyelik yazısı lisans olarak kabul edilecektir. Kadroda ZMO Üyesi olmayan futbolcu kabul edilmeyecektir. Takımlar Kurum adına, Firma adına veya bir araya gelen meslektaşlarımızın oluşturacağı bir takım olabilecektir.

5-FORMA KONUSU

Turnuvaya katılacak kişiler kendi spor kıyafetleri ile geleceklerdir. Forması olmayan takımlara ZMO tarafından yelek verilecektir. Forma ve yeleklerde mutlaka numara olacaktır.

6-KART DURUMLARI

Futbol müsabakaları yönetmeliğinde uygulanan kurallar aynen turnuvamızda da geçerlidir. İhraç edilen oyuncular hakem raporunda belirtilen hususlara göre oynamama veya men cezası alacaktır. Çift sarı karttan ve direk kırmızı karttan ihraç edilen oyuncu otomatikman 1 maç cezalı sayılacaktır. (Hakem raporu değerlendirilerek)

7-İTİRAZLAR

Takımlar müsabaka günü dahil olmak üzere 1 iş günü içinde tertip komitesine 100.00 TL ve dilekçe ile itiraz edebileceklerdir.(İtirazı haklı bulunan takıma parası iade edilecektir)

8- MÜSABAKA

Müsabakada görev alacak oyuncuların isimleri maç başlamadan en geç 15 dakika önce esame listesine yazılarak kurum yöneticisi tarafından imzalanıp, gözlemciye teslim edilecektir.

9- HAKEM VE GÖZLEMCİLER

Her müsabakaya Konya ASKF TFF Herkes için Futbol İl Temsilciliği ve İl hakem Kurulu‘nun atayacağı hakem görevlendirilecek ve komite tarafından 1 kişi gözlemci olarak atanacaktır.

10- OYUN KURALLARI

Turnuva halı sahada yapılacağından ofsayt kuralları dışında bütün futbol oyun kuralları geçerlidir. Taç atışları nizami elle, serbest vuruşlarda baraj mesafesi en az 4 metre olacaktır. Puanlama şu şekilde olacaktır. Galibiyet: 3, Beraberlik: 1, Mağlubiyet: 0 Puandır. Puan eşitliğinde ise takımlar birbirleri ile oynadıkları maçlarda üstün olan takım bir üst sırada yer alacaktır. Averaj üstünlüğü bu durumda geçerli sayılmaz.

11- İSTENİLEN BELGELER

Ziraat Mühendisleri Odası Üye Kimlik Kartı veya Üyelik yazısı

Turnuvaya katılan takım başına 100 TL katılım ücreti.

Takım Listesi (Müracaat eden Takım adına Takım listesinde bulunan veya Antrenör olarak belirtilen bir kişi.)

      17 Eylül 2015

          Celil ÇALIŞ

            TMMOB

Ziraat Mühendisleri Odası

   Konya Şube Başkanı

Okunma Sayısı: 198
Fotoğraf Galerisi