ZMO`DA DEMRAN DÖNEMİ - YENİ MANİSA G.

MANİSA ŞUBE ( )
28.12.2015 (Son Güncelleme: 29.12.2015 10:21:33)

 

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi seçimli 11. Olağan Genel Kurulu hafta sonunda gerçekleştirildi. Tek adayın çıktığı genel kurulda İbrahim DEMRAN Başkanlığa seçildi. Genel Kurulda üyelere seslenen DEMRAN,"Dış politikanın yansıması tarımda karşımıza çıkıyor. Rusya uçağının düşürülmesi, Manisalıların yüreğini hoplatıyor. Üzüm fiyatlarını oynatıyor. Önümüzdeki dönemde ne gibi gelişmeler olacağı bilinmediği için, yaş sebze ve meyve üreticileri tedirgin. Rusya, bizim tarımda en büyük partnerimizdir. 240 bin tonluk sofralık üzüm satışımızın 160 bin tonu, Rusya Federasyonu‘na gerçekleştiriliyor. Durum böyleyken, bana ne diyemeyiz. Üretici mutlu değilse, Ziraat Mühendisnin mutlu olması söz konusu olamaz."dedi. 

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi, seçimli 11. Olağan Genel Kurulu‘nu gerçekleştirdi. Mevcut başkan ve odanın tek kadın başkanı olan Müjgan ŞENAY‘ın aday olmadığı seçimde 7 Haziran milletvekili seçimlerinde CHP‘den Manisa Milletvekili aday adayı olmak için istifa eden İbrahim DEMRAN, tek listeyle gidilen seçimde, yeniden başkan seçildi. Divan Başkanlığına Haydar ÖZEN seçildi. Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi‘nin yeni başkanı İbrahim DEMRAN, üyelere destekleri için teşekkür etti.

MANİSALILARIN YÜREĞİNİ HOPLATIYOR

Dış politikada yaşananların en çok kendilerini ilgilendirdiğini vurgulayan DEMRAN, "Dış politikanın yansıması tarım olarak karşımıza çıkıyor. Bir Rusaya uçağının düşürülmesi, Manisalıların yüreğini hoplatıyor. Üzüm fiyatlarını oynatıyor. Önümüzdeki dönemde yaş meyve ve sebze ne olacak bilnimediği için insanlar tedirgin. Rusya, bizim tarımda en büyük partnerimizdir. 240 bin tonluk sofralık üzüm satışımızın 160 bin tonu Rusya Federasyonuna ihraç ediliyor. Durum böyleyken, bana ne diyemeyiz. Eğer tarımcı mutlu değilse, Ziraat Mühendisnin mutlu olması söz konusu olamaz."diye konuştu. 

ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE EVRAK MEMURLUĞU YAPTIRIYORLAR

Ziraat Mühendislerinin ziraat odalarında çalışmalarıyla ilgili olarak DEMRAN, sözlerini şöyle sürdürdü. "Maalesef bir sivil toplum örgütüne yakışmayacak bir politikayla çalıştırılıyorlar. Örneğin, mühendis üzerinden devletten 35 bin lira alıyorlar, onun üstünden kazanıyorlar. Böyle bir yaklaşım kabul edilemez. Bir de bu işi bilmiyorlar gibi ithamlara maruz kalıyorlar. Ziraat mühendisine evrak memurluğunu yaptırıyorlar. Bu konuları sadece burada değil heryerde konuşuyoruz." dedi.

ZMO‘DA YENİ YÖNETİM

2. gün yapılan seçimlerde İbrahim DEMRAN, başkanlığa seçilirken, yönetim kurulunda ise, Erol TEKİN, Müjgan ŞENAY, Sema DÖNGEL, Çınar AYDOĞAN, Dr. Selçuk KARABAT, Dr. Mustafa Edip KÖYLÜ yer aldı.

Cüneyt HASÇELİK 

Yeni Manisa Gazetesi-28.12.2015 

Okunma Sayısı: 143