ZMO ÇANAKKALE ŞUBESİ BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ BAŞLADI

ÇANAKKALE ŞUBE ( )
18.10.2017 (Son Güncelleme: 18.10.2017 12:26:14)

6754 sayılı Bilirkişilik Kanununun 6 ıncı maddesi ile Bilirkişilik Yönetmeliğinin 33 üncü maddesi gereğince odamıza verilen eğitim yetkisine dayanarak ZMO Çanakkale şubesinde Bilirkişilik Temel Eğitim verilmeye başlamıştır.

Bilirkişilik Temel Eğitimi kapsamında başlatılan eğitimlerin ilki 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde şube binamızda düzenlenmeye başlamıştır.

Bilirkişik başvurularına göre 24 kişilik sınıflarda yapılan eğitimleri Doç.Dr.Yusuf YİĞİT ve Ziraat Mühendisi Gürol ŞİMŞEK vermektedir.

  • Eğitime katılacakların beş yıllık mesleki kıdem kazanmış olması gerekmektedir. Mesleki kıdemin hesaplanmasında ODA üyelik süresi veya mezuniyet tarihi dikkate alınacaktır.
  • Üyelerin aidat borcu olmaması gerekir,

  • Katılımcılar; Bilirkişilik Temel Eğitimi Kayıt Formu doldurulacak ve eğitim ücretinin ödendiğine dair dekont veya makbuzla şahsen başvuru ile kayıt yaptırılacaktır. Telefon ile kayıt alınmayacaktır.

  • Eğitim ücreti; odamız üyelerine 600.-TL., üye olmayanlara: 750.-TL. ‘dir.

  • Temel eğitime katılmak zorunludur. Katılımcıların derslere devam durumunu gösteren çizelge düzenlenir ve derslerin 1/12‘sine (2 ders saati) devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir.

  • Bu kurala uymayan katılımcılara ücret iadesi yapılmayacak ve katılım belgesi verilemeyecektir.

Daha sonra düzenlenecek eğitimler için müracatlar alınmaktadır. Yetkili eğiticilerin müsaitlik durumu ve sınıf açılacak yeterlilikte müracat alınması halinde önümüzdeki günlerde yeni eğitimler açılacaktır.

Okunma Sayısı: 448
Fotoğraf Galerisi