ÜLKEMİZDE TARIMSAL ÖĞRETİMİN BAŞLAMASININ 175. YILI KUTLAMASINI GERÇEKLEŞTİRDİK

BURSA ŞUBE ( )
15.01.2021 (Son Güncelleme: 16.01.2021 21:00:35)

Türkiye`de tarım öğretiminin başlanmasının 175. yılı Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubemiz, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi ile düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler; 11 Ocak 2021 tarihinde saat 09.30‘da Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi adına Bursa Uludağ Üniversitesi Atatürk Anıtı`na çelenk konulması ile başladı.

Dünyada ve Türkiye`de yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle online olarak 10.30`da devam eden etkinlikte TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla YÖRÜKLÜ ÖZKAPLAN, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Serkan DURMUŞ, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanımız Prof. Dr. Erkan YASLIOĞLU, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan TURGUT ve Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim KILAVUZ açılış konuşmaları gerçekleştirdi. 

Konuşmaların ardından etkinliğin çağrılı konuşmacısı Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ZİDEK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan SÖYLEMEZOĞLU bir sunum gerçekleştirdi. 

Sunum sonrası pandemi nedeniyle bu yıl gerçekleştiremediğimiz B.U.Ü. Ziraat Fakültesi`nde akademik aşama yapanlara, meslekte 50 ve 30 yılını tamamlamış Ziraat Mühendisleri Odası, 30 yılını tamamlamış Gıda Mühendisleri ve Peyzaj Mimarları Odası üyemiz meslektaşlarımıza plaketlerinin sunumlarının önümüzdeki yıl verileceği duyurularak ve kendileri kutlanarak tören sona erdi.

Etkinliğe Şube Başkanımız Prof. Dr. Erkan YASLIOĞLU, II. Başkanımız Dr. Fevzi ÇAKMAK, saymanımız Serkan DURMUŞ, Yönetim Kurulu üyemiz Doç. Dr. Barış Bülent AŞIK ve üyelerimiz katıldılar.

 

Okunma Sayısı: 61
Fotoğraf Galerisi