ŞUBEMİZ 16. OLAĞAN GENEL KURULU VE SEÇİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

BURSA ŞUBE ( )
17.12.2021 (Son Güncelleme: 18.12.2021 16:10:12)

Şubemizin 16. Dönem Olağan Genel Kurulu 11 Aralık 2021 tarihinde ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ZMO 48. Dönem Genel Kurul Şube Delege seçimi 12 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşti.

16. Dönem Olağan Genel Kurulumuz 11 Aralık 2021 tarihinde çoğunluksuz olarak divanın seçimi için önerilen dilekçenin kabulü ile başladı. Divan Başkanlığına genel kurula verilen önerge ile Prof. Dr. Senih YAZGAN, Başkan Yardımcılığına Sönmez ERBİL, Yazman üyeliklerine Veli KOÇ ve Deniz İlknur ARDALI seçildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını 15. Dönem Şube Başkanımız Prof. Dr. Erkan YASLIOĞLU yaptı.

Ardından TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Feridun TETİK, önceki dönem Şube Yönetim Kurulu üyemiz ve Bursa milletvekili Orhan SARIBAL, Gelecek Partisi İl Başkanı Alpaslan YILDIZ, AKP Bursa İl Başkan Yardımcısı Gökhan YILDIZ, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay ERDEM, üyemiz ve Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit AYGÜL, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Şirin RODOPLU ŞİMŞEK, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla ÖZKAPLAN YÖRÜKLÜ, Bursa Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Abdullah KARADAĞ, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Erkan Tekin MUTLU, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Fikri DÜŞÜNCELİ, üyemiz ve KESK Tarım Orman Sen Bursa Şube Başkanı Fikret GİZİR, üyemiz ve Toç Birsen Bursa Şube Başkanı Şahin DEĞİRMEN konuşmalar gerçekleştirdi.

Genel Kurulumuza Akademik Odaların, kurum ve derneklerin yöneticileri ve üyelerimiz katılım sağladı.

Genel Kurula verilen kısa bir aradan sonra Şube 15. Dönem Çalışma Raporumuzun 15. Dönem Şube Başkanımız Prof. Dr. Erkan YASLIOĞLU tarafından okunması ile devam edildi ve oy birliği ile kabul edildi. Ardından 15. Dönem Şube bütçesini ve 16. Dönem Şube tahmini bütçesinin okunmadan çalışma raporundan incelenmesine ve onaylanmasına oy birliği ile karar verildi.

Konuşmaların ardından Divan Başkanlığı‘na 16. Dönem Şube Yönetim Kurulu Adayları ve Delege Adayları sunuldu.  Şubemizin yönetimi için ÇAĞDAŞ TARIMCILAR tek liste olarak adaylık başvurusunda bulundular.

Çağdaş Tarımcılar adayı Dr. Fevzi ÇAKMAK konuşmasını yaptı. Sonrasında dilek ve önerilere geçildi. Bu bölümde önceki dönem Şube Başkanımız Prof. Dr. Ertuğrul AKSOY konuştu.

12 Aralık 2021 tarihinde Covid-19 pandemisi nedeniyle Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi fuaye alanında (1. kat) Şube Yönetim Kurulu ve delege seçimlerimiz gerçekleşti. 

Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve delege seçimlerini tek liste aday olan ÇAĞDAŞ TARIMCILAR GRUBU kazandı.

11-12 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleşen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi‘nin 16. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı ve seçim sonuçlarına göre oluşan Şube Yönetim Kurulu, Genel Kurul Divan Başkan Yardımcısı Sönmez ERBİL Başkanlığında 15 Aralık 2021 tarihinde toplanmış ve görev dağılımını gerçekleştirmiştir.

Divan Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. Senih YAZGAN, Başkan Yardımcılığına Sönmez ERBİL, Yazman üyelerine Veli KOÇ ve Deniz İlknur ARDALI ile Genel Kurul ve seçimimize katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. 

Şube Yönetim Kurulu Görev Dağılımı

Asıl Üyeler:

-   Başkan: Dr. Fevzi ÇAKMAK

-   II. Başkan: Doç. Dr. Barış Bülent AŞIK

-   Yazman: Dr. Murat ALKAN

-   Sayman: Serkan DURMUŞ

-   Üye: Derya AK

-   Üye: İsmet ATEŞ

-  Üye: Hasan KAYIN

Yedek Üyeler:

-  Özkan SARIOĞLU

-  Başak PEHLİVAN

-  Abdullah Tayyar DEMİR

-  Ali SARIBAL 

-  Mahir KARA

-  Öğr. Gör. Yasemin ÖZDEMİR

-  Bertuğ KARAKULE 

Şubemiz 2. Aşama Genel Kurul Delegeleri

Dr. Fevzi ÇAKMAK, Doç. Dr. Barış Bülent AŞIK, Dr. Murat ALKAN, Serkan DURMUŞ, Derya AK, İsmet ATEŞ, Hasan KAYIN, İlhan DEMİRÖZ, Prof. Dr. Ertuğrul AKSOY, Prof. Dr. Erkan YASLIOĞLU, Veli KOÇ, Prof. Dr. Ercan ŞİMŞEK, Mehmet ŞERİKOĞLU,Dr. Necdet ORAL, Fikret GİZİR, Taner GÜLER, Talat USTA

 

Okunma Sayısı: 267
Fotoğraf Galerisi