MANŞET GAZETESİ / "HÜKÜMETE ÖZELLEŞTİRME UYARISI!" / 06 NİSAN 2018

MANŞET GAZETESİ / "HÜKÜMETE ÖZELLEŞTİRME UYARISI!" /  06 NİSAN 2018
MANİSA
06.04.2018
 

Şeker fabrikaları, sular, kamuya ait orman arazilerinin özelleştirilmesine karşı çıkan tarım sektörünün Manisa`daki temsilcileri; hükümete bu uygulamadan vazgeçmesi uyarısında bulundu.

  "TOPLUMA KULAK VERİLMİYOR!"

ÇİFTÇİ Sendikaları Konfederasyonu, Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası, Manisa Ziraat Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Türkiye Ziraatçılar Derneği temsilcileri ortak açıklamasında son günlerde gündemde olan özelleştirmeleri eleştirerek, toplumun isteklerine kulak verilmediği görüşünü savundu. Temsilciler, tarımın küresel sermayenin eline geçmesinin Türkiye`yi açlıkla terbiye edilen bir ülke haline getireceğini ileri sürdü.

  "MÜLKİYETİN KORUNMASI İLKESİ YOK EDİLECEK"

Bu hizmetlerin özel sektöre devredilmesinin, çiftçilerin tümden tavsiyesine, kırsaldan koparılmasına ve toprakta mülkiyet değişimine yol açacağı görüşünü dile getiren Manisa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Müjgan Şenay, ülke topraklarının küresel tarım sermayenin eline geçeceğini söyledi. Şenay, Yeni Torba Tasarıyla zorunlu kamulaştırmanın önünün açılacağına vurgu yaparak "Anayasa ile güvence altına alınmış olan mülkiyetin korunması ilkesi yok edilecektir" dedi.

    

Okunma Sayısı: 123
Fotoğraf Galerisi