TARIMSAL ÖĞRETİMİN 171. YIL KUTLAMALARI

TARIMSAL ÖĞRETİMİN 171. YIL KUTLAMALARI
KAHRAMANMARAŞ
12.01.2017
 

Ülkemizde Tarımsal Yüksek Öğretime Başlanılmasının 171. Yılı  Kutlamaları, KSÜ Ziraat Fakültesi ve Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubemizin birlikte düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ziraat Fakültesi Anfisinde yapılan sabahki kutlamalara KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KAYGISIZ, Şube Başkanımız Mehmet GEYİK, Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Hasan GEZGİNÇ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, öğretim üyeleri, birlik, Oda başkanları ve Ziraat Fakültesi öğrencileri katıldı. Törende KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KAYGISIZ ve Şube Başkanımız Mehmet GEYİK birer açılış konuşması yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rüştü Hatipoğlu, "Dünya ve Türkiye`de Genetiği Değiştirilmiş Bitkiler" konulu konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Kutlamalar akşam yapılan Başak Gecesi ile devam etti. Çeşitli alanlarda görev yapan meslektaşlarımız ve Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinin bir araya geldiği resepsiyon ile devam etti.

 

Okunma Sayısı: 481
Fotoğraf Galerisi